Zadbaj o swój kręgosłup!

with Brak komentarzy

Kilka słów o kręgosłupie, który wspiera nas na dobre i złe

Wielu z nas codziennie pracuje przed komputerem. Przynajmniej pięć razy w tygodniu przez 8 godzin dziennie cierpią zarówno nasze oczy jak i nasz kręgosłup. Przeważnie siedzimy zgarbieni, z nogą na nogę i z szyją nienaturalnie wyciągniętą do przodu.

Oczywiście możemy popracować nad swoją postawą siedzącą i dbać by była ona jak najmniej uciążliwa dla naszych pleców. Na pewno poczujemy różnicę. Jednak wciąż będziemy siedzieć bezpośrednio przed komputerem bo czy tego chcemy czy nie – tego wymaga od nas rynek pracy.

Jak zatem odciążyć nasze plecy?

Sięgnijmy najpierw do mapy stóp. Refleksolog masując zewnętrzną cześć stopy, stymuluje receptory odpowiedzialne za stawy (np. kolanowy czy biodrowy) jak i strefy odruchowe narządów płciowych. Na zewnętrznej części stopy przebiega również meridian pęcherza moczowego. Wędruje on przez całe ciało, a jego dwie gałęzie przebiegają wzdłuż kręgosłupa. Nacisk, wywarty na strefy odruchowe na stopach, jest jednocześnie naciskiem na mierdian pęcherza moczowego, który przekazuje energię dalej i rozprasza zastoje na swoim przebiegu.

Można śmiało powiedzieć, że zabieg refleksoterapii redukuje dolegliwości bólowe pojawiające się na odcinku wzdłuż kręgosłupa i wprowadza ciało w stan odprężenia.

Daj wytchnienie swoim plecom!